вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty z drewna

Trwałe ogrodzenia z drewna

Nieodpowiednio zabezpieczone ogrodzenia drewniane ekspresowo się destruują i mogą ostatecznie stracić swój dotychczasowy wdzięk oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drewna na płot wskazane jest poznać rodzaje pielęgnacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna wypada rozpocząć od należytego oraz sumiennego przygotowania materiału na płot, bowiem od tego uzależniony jest efekt finalny własnych robót. Przed zastosowaniem artykułów do ochrony oraz ozdoby sztachet z drzewa kluczowe jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi symptomów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Podczas gdy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, powinno się nanieść następne amalgamaty, które ochronią je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od wewnątrz, lecz nie wytworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu kamufluje ogrodzenie przed ujemnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drewna były trwałe należy przeznaczyć im sporo uwagi i opieki.

Całkowicie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z plastiku. Ten typ ogrodzeń jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają także biokorozji wobec tego służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий